25 Urodziny Mózgu – Sztuka drogą do wolności.

Start date: 29 marca 2019
End date: 31 marca 2019
Time: 00:00 - 00:00
Location: Mózg Bydgoszcz, ul. Parkowa 2
koncert

W koncercie udział wezmą znakomitości polskiej i światowej sceny muzyki improwizowanej.

Otwarcie F.R.G.S. MÓZG nastąpiło 31 marca 1994. Niebawem minie dwadzieścia pięć lat od tego dnia. Ćwierć wieku to dużo czasu i dużo zdarzeń.
Lata 90-te to czas ogromnych zmian w Polsce. Zmieniał się ustrój, następowało Nowe, a grupa młodych artystów bydgoskich i gdańskich poszukiwała miejsca, w którym może tworzyć i prezentować swoją sztukę. Tym miejscem okazał się MÓZG. Ówczesne władze Bydgoszczy były w stanie dostrzec potencjał grupy młodych ludzi i oddały do ich dyspozycji pomieszczenia o powierzchni ponad 500 m2, które do dziś są domem dla twórców i odbiorców poszukujących.
Przez 25 lat działalności MÓZG gościł ogromną liczbę artystów z całego świata. Pojawiały się tu zarówno wielkie gwiazdy jak i artyści stawiający pierwsze kroki. Muzyka, sztuki wizualne, film, teatr, performance art, instalacje – wszystkie te dziedziny sztuki obecne były i nadal są w MÓZGU, czyniąc go rozpoznawalnym w świecie sztuki współczesnej w wielu zakątkach świata.
MÓZG jest dobrem społecznym. MÓZG należy do ludzi. MÓZG zbudowali ludzie – artyści, publiczność i bywalcy. W MÓZGu wychowało się wiele pokoleń osób, które właśnie tu odebrały swoją pierwszą, czasem najważniejszą edukację nie tylko artystyczną, ale także społeczną. Możliwość rozpoznania siły swojego środowiska i wgląd w starania środowisk odmiennych uczy wiary w siebie i szacunku dla inności – patrzenia na świat z otwartością, z mądrością ludzi inteligentnych.
Na swe 25-lecie MÓZG proponuje 25 godzin sztuki i rozmowy.
25 godzin nieustającej prezentacji artystycznej osób czujących związek z MÓZGIEM.
Początek 29 marca 2019 o godzinie 23:59, koniec 25 godzin później.

W wydarzeniu zapowiedziało swój udział wielu artystów, ich wstępną listę, która będzie uzupełniana aż do ostatnich godzin przed rozpoczęciem imprezy ogłosimy na około tydzień przed wydarzeniem.
wstęp – 20 zł